Zgłoś Twoje dziecko do konkursu "Ruszaj z przedszkolakiem łamigłówek szlakiem"

Z wizytą u strażaków

W dniu 30 września dzieci z grupy Nutki i Biedronki wybrały się na wycieczkę do Państwowej Straży Pożarnej w Żarach, aby poznać tajniki pracy strażaków.
W trakcie spotkania strażacy zaznajomili dzieci z ciekawostkami związanymi z ich pracą zawodową, sześciolatki dowiedziały się w jakich okolicznościach można wzywać straż pożarną, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do różnych wypadków nie tylko samochodowych.

Jak zawsze największe zainteresowanie wzbudziły wozy strażackie. Dzieci mogły je z bliska oglądać oraz podziwiać wyposażenie, jakim dysponują podczas swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy strażacy. Wysłuchały prelekcji na temat niebezpieczeństw i zagrożeń pożarowych oraz jak zachować się w czasie pożaru. Przy okazji utrwaliły sobie numer telefonu do Straży Pożarnej- 998 i numer alarmowy – 112 .

Przez chwilę wszyscy uczestnicy wycieczki mogli poczuć się jak strażacy, przymierzając hełm strażacki i umundurowanie.

Za miłe spotkanie dzieci podziękowały strażakom wręczając własnoręcznie wykonaną laurkę.

Ta wizyta z pewnością na długo zostanie w pamięci przedszkolaków.

Relacja 2019-10-06, 22:26 | autor: Małgorzata Wojciechowska