O nas

Miejskie Przedszkole nr 10 w Żarach przy ul Okrzei 15, zostało założone w 1970 r. Przedszkole jest jednostką budżetową, której działalność finansowana jest przez Gminę Miejską Żary.
Jest czynne od poniedziałku do piątku w godzinach: 6.30 - 16.00. Przedszkole jest placówką publiczną, funkcjonującą cały rok (z przerwą wakacyjną, którą ustala organ prowadzący). W godzinach realizowania podstawy programowej od 8.00 - 13.00 przedszkole jest bezpłatne, (rodzice płacą tylko za wyżywienie dzieci).
W jasnych przestrzennych i doskonale wyposażonych, kolorowych i estetycznie urządzonych salach przebywa 127 dzieci w 5 grupach. Z tyłu przedszkola znajduje duży, przestronny, dobrze wyposażony w sprzęt sportowy plac zabaw, który podzielony na sektory stwarza warunki bezpiecznej i radosnej zabawy w cieniu przepięknych, starych drzew.
Dzieci uczęszczający do przedszkola korzystają z trzech posiłków: śniadania, obiadu i podwieczorku.
W przedszkolu organizowane są zajęcia dodatkowe: logopedia, gimnastyka korekcyjna, religia, rytmika, język angielski. Dzieci i rodzice mogą również korzystać z porad pedagoga. Chętne dzieci mogą rozwijać swoje zainteresowania w rożnego rodzaju kółkach zainteresowań: plastycznym, muzycznym, ekologicznym, technicznym, komputerowym, badawczym, z tablicą interaktywną oraz warcabowym. Dla dzieci o innych potrzebach edukacyjnych organizowane jest wsparcie psychologiczno-pedagogiczne oraz prowadzone są zajęcia wyrównawczo-kompensacyjne.
Sukcesy:
Przedszkole zdobyło certyfikat:
  • Optymistyczne Przedszkole
  • Kubusiowi Przyjaciele Natury
  • Przedszkole w Ruchu
  • Wiarygodne Przedszkole

Przedszkole reprezentuje Mała Orkiestra Dziecięca. Przedszkole jest organizatorem Międzyprzedszkolnego Turnieju Unihokeja.

Nasi wychowankowie uczestniczą w wielu ogólnopolskich i powiatowych konkursach plastycznych, recytatorskich, ekologicznych, sportowych i innych - odnosząc sukcesy:
  1. I miejsce w wojewódzkim Turnieju o Bezpieczeństwie "Bezpieczna zerówka"
  2. wyróżnienie dla gr.jasełkowej ;Biedronki" podczas XXIV Powiatowego Przeglądu Grup Kolędniczych i Jasełkowych 2014
  3. III miejsce w powiatowym Turnieju wiedzy o bezpieczeństwie "Bezpieczna zerówka" 2014
  4. II miejsce - Juli Gołąb w ekologicznym konkursie rysunkowym "Troszczę się o czystość swojego środowiska - Żary moje piękne czyste miasto" 2012
  5. I miejsce - Hanny Mackiewicz w konkursie plastycznym "Moja mała ojczyzna" 2012
  6. III miejsce - Hanny Mackiewicz w międzyszkolnym konkursie plastycznym "Źródła energii odnawialnej" w ramach Europejskich Słonecznych Dni 2013
  7. III miejsce - Jylii Przybysz w konkursie plastycznym "Dzieci Świata" 2013
  8. I miejsce - Marcina Chmielowskiego w Turnieju Warcabowym 2014
  9. II miejsce - Natalii Cmielowskiej w Turnieju Warcabowym 2014
  10. wyróżnienie pani Joanny Ozimina Lubuskiego Kuratora Oświaty w wojewódzkim konkursie kuratora oświaty na scenariusz zajęć edukacyjnych "Samodzielność przedszkolaka warunkiem sukcesu ucznia" 2013
  11. I miejsce w konkursie recytatorskim "Teatr jednego Wiersza" 2014