Certyfikaty

W roku szkolnym 2015/2016 nasze przedszkole przystąpiło do udziału w Ogólnopolskim Konkursie „Przedszkole Talentów”, „Bezpieczne Dziecko-Bezpieczne Przedszkole” organizowanym przez Studium Prawa Europejskiego oraz w projekcie „Dbamy o Język Polski”.
Aby uzyskać certyfikat „Przedszkole Talentów” należało wykonać 9 zadań rozwijających potencjał, zainteresowania i talenty dzieci. Wykonując te działania przedszkolaki musiały wykazać się dużą kreatywnością, odwagą i poszukiwaniem różnorodnych rozwiązań.

W konkursie „Bezpieczne Dziecko-Bezpieczne Przedszkole” należało wykonać 11 zadań w celu wpojenia przedszkolakom nawyków bezpieczeństwa w placówkach przedszkolnych, domach, na placach zabaw, w kontaktach z przyrodą, w kontaktach z osobami obcymi oraz poznanie elementarnych zasad ruchu drogowego.
Celem projektu „Dbamy o Język Polski” było wspieranie prawidłowej mowy dzieci, a myślą przewodnią - wszystkie dzieci mówią poprawnie. Podczas pracy przy realizacji tego projektu wykorzystane zostały ciekawe i różnorodne materiały do ćwiczeń logopedycznych: karty pracy, zagadki, łamigłówki, gry dydaktyczne i logopedyczne, które uatrakcyjniły nie zawsze łatwą pracę nad prawidłową wymową i odpowiednią dykcją.
Wszystkie zrealizowane przez nas działania były oceniane przez Jury Konkursu. Dzięki wzorowym wykonaniu wszystkich zadań nasze przedszkole otrzymało Certyfikat Przedszkola Talentów , Certyfikat Bezpieczne Dziecko-Bezpieczne Przedszkole oraz Certyfikat „Dbamy o Język Polski”